همانطور که از خبرها حتما شنیده اید در هفته گذشته سامسونگ محکوم به پرداخت ۱٫۰۵ میلیارد دلار جریمه به کمپانی اپل، شد. چیزی که بدیهی است سامسونگ درخواست تجدید نظر از دادگاه داشته است و هنوز این مبلغ جریمه را پرداخت نکرده است، بنابراین داستانی که در این چند روز مطرح شده است، پرداخت جریمه توسط سامسونگ بوسیله سی کامیون سکه ۵ سنتی جز شایعه ای سرگرم کننده، چیز دیگری نبوده است. اما به هرحال داستان جالبی بوده است که توسط برخی افراد به خوبی طراحی شده است و در دنیای وب منتشر شده است!

اما ریشه داستان کجاست؟! و عکس هایی که در این خصوص وجود دارد و نشان می دهد ۳۰ کامیون در مقابل یکی از دفاتر کمپانی اپل را نشان می دهد، چگونه و از کجا آمده است؟!

نه، سامسونگ جریمه 1 میلیارد دلاری را با سكه 5 سنتی پرداخت نكرده است!

شایعه پرداخت جریمه سامسونگ به اپل توسط سکه ۵سنتی

این کامیون ها حاوی نیکل بودند که از طرف سامسونگ به وسیله سی کامیون به یکی از دفاتر کمپانی اپل در کالیفرنیا ارسال شده بود. اما واقعا خیلی جالب بود اگر این مهم به واقعیت می پیوست، ۲۱ میلیارد سکه ۵سنتی برای تامین این هزینه نیاز است که نیکل لازم برای تولید آن بیشتر از مقدار مواد اولیه ای است که هم اکنون در کالیفرنیا وجود دارد. از آنجا که هر سکه ۵گرم وزن دارد و وزنی که در مجموع برای این مقدار حاصل می شود ۱۰۰۰۰۰ تن خواهد بود که نیاز به بحث ندارد که سی کامیون برای حمل این حجم بار بسیار کم است!‌

در کل این داستان جعلی، جذابیت زیادی در دنیای وب پیدا کرده است. هر چیزی را که در دنیای وب می بینید و می شنوید باور نکنید!