اگر از طرفداران دنیای تکنولوژی و بالاخص خبر های مربوط به اپل یا سامسونگ باشید حتما تا به حال متوجه در گیری بسیار شدید دو کمپانی اپل و سامسونگ بر سر نقض حق امتیاز بسیاری از موارد تکنیکی و کپی های غیر مجاز شده اید.مخصوصا این دعوا در روز های اخیر به اوج خود رسیده است و در بیشتر موارد که اپل شاکی است مدارک بسیار جالب و قابل تاملی را ارائه کرده است. اپل از تمام توان حقوقی خود استفاده کرده است و در بعضی از دادگاه ها از مدیران ارشد خود جهت طرح شکایت و استناد به مدارک بسیار کامل استفاده کرده است.

ممکن است برای عده ای این سوال پیش آمده باشد که آیا مساله واقعا به این جدیت است و یا اینکه این هم یکی از ترفند های ویژه تبلیغاتی اپل است و قصد و منظور خاصی را دنبال میکند؟ آیا واقعا ممکن است شرکتی با قدرت و عظمت سامسونگ بخواهد محصولات رقیب خود را به طور کاملا حرفه ای کپی کند ؟ در ادامه به این سوالات پاسخ داده خواهد شد. کپی کاری های سامسونگ از محصولات اپل به قدری باب شده است که در برخی جاها با لحنی طنز آلود گفته میشود : سامسونگ بزرگترین طرفدار اپل است و هر کاری اپل انجام بدهد به سرعت و عینا توسط سامسونگ تکرار میشود بدون کوچکترین ذره ای از خلاقیت و تغییر.

ما برای شما از بین موارد بیشماری که بعضی از آنها واقعا غیر قابل اغماض هستند ۲۰ مورد از کپی کاری های سامسونگ را آماده کرده ایم تا خود شما با یک نگاه دقیق بتوانید شباهت عجیب و غیر منطقی میان محصولات این دو شرکت را دریابید.دقت کنید که این لیست تمام موارد اختلاف نیست و تنها گوشه کوچکی از آن در قاب تصویر است.

۱- طراحی آیفون ۳G و ۳Gs

۲- طراحی آیپد ۲ ( منبع )

۳- طراحی آیپاد تاچ ( منبع )

۴- طراحی رابط کاربری اپلیکیشن مپ (بسیار جنجالی) ( منبع )

۵- استفاده از آیکن اپ استور در فروشگاه سامسونگ ( منبع )

۶- طراحی داخلی فروشگاه های اپل ( منبع )


۷- طراحی آیفون ۴ و ۴S ( منبع )

۸- طراحی مک مینی ( منبع )

۹- طراحی مک بوک ایر ( منبع )

۱۰- اسمارت کاور ( منبع )


۱۱- طراحی جعبه آیپد ( منبع )

۱۲- طراحی اپلیکیشن ضبط صدا ( منبع )

۱۳- کیت اتصال دوربین ( منبع )

۱۴- کیبورد نرم افزاری آیپد ( منبع )


۱۵- نرم افزار داخلی پیام رسان اپل ( منبع )

۱۶- لوازم جانبی آیپد ( منبع )


۱۷- شارژر آیفون ( منبع )

۱۸- تبلیغات تلوزیونی عین اپل (در این تبلیغ حتی از همان بازیگر دختر استفاده شده است) ( لینک ویدیو )

۱۹- کابل اتصال یو اس بی ( منبع )

۲۰- Siri که سامسونگ آن را S Voice خطاب میکند ( منبع )

فعلا تا همینجا کافی است ولی با اطمینان میشود گفت که این لیست بسیار بلند بالا تر از این است.