نمایشگاه های CES همواره میدان رقابت اندازه ها در مقیاس های میلیمتری هستند و محصولات مختلفی با قابلیت های گوناگون، از شرکت های مختلف مهمان این میدان هستند. این بار شرکت فوجیتسو با دو قلو های افسانه ای ویژه ای پا به نمایشگاه گذاشته است.

 

اسمارت فون و تبلتی که علاوه بر ضد آب بودن لقب باریک ترین ها در جهان را به خود اختصاص داده اند. اسمارت فونی با مدل ES IS12F و ضخامت ۶.۷ میلیمتر که ۱۰۵ گرم وزن دارد، مجهز به سی پی یو ۱.۴ گیگا هرتزی و یک دوربین ۵ مگاپیکسلی است و می تواند به مدت ۳۰ دقیقه در عمق ۱.۵ متری آب قرار گرفته و بدون آنکه آسیب ببیند، به کار خود ادامه دهد. البته ادعای باریک ترین اسمارت فون فوجیتسو را چندان نمی توان درست دانست، زیرا دیروز Huawei هم اسمارت فون هایی با ضخامت ۶.۶ میلیمتر را در CES رونمایی کرد.

 

صفحه نمایشگر این گوشی ۴ اینچی و از نوع WVGA AMOLED است. یافته های فوجیتسو خبر از آن می دهد که بیشتر آسیب های تلفن همراه به دلیل فرو رفتن ناگهانی در آب و یا ضربه و پرتاب است. اکنون با در نظر گرفتن دو فاکتور باریک و ضد آب بودن در این محصول سعی دارد تا طرفداران خود را جذب کرده و آسیب های احتمالی را به حداقل برساند.

 

در کنار این اسمات فون یک تبلت ۱۰ اینچی با ضخامت ۱۱.۳ میلیمتر نیز دیده می شود. این تبلت نیز مجهز به پردازشگر دو هسته ای بوده و با سیستم عامل اندروید 3.2 (هانی کام) کار می کند. این محصول نیز همانند اسمارت ذکر شده ضد آب بوده و از بهترین کیفیت تکنولوژی لمسی (حتی در آب) برخوردار است

 

خبر های دقیقی از زمان ورود این محصولات به بازار در دسترس نیست. اما به نظر می رسد که ورزشکاران رشته های آبی و گیک هایی حرفه ای که زیر دوش هم نمی خواهند از گجت های شان جدا شوند، از طرفداران پرو پا قرص این محصولات به شمار روند.